• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkrywajmy wschodnią część Starego Kontynentu!

{Zwiedzanie pięknej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najpiękniejszych krajów w Europie. Chociaż ogólnie Portugalia jest o wiele mniej znana wśród podróżnych, niż Hiszpania, a więc jedyny sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. Szczególnie, że Portugalia jest relatywnie niedroga, na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. Dobrze, co zatem warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, należy otwarcie napisać, iż Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Początkowo warto pod uwagę brać Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, jego mieszkańcom daleko do stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest kilkukrotnie bardziej bogata, aniżeli inne regiony kraju, który może nie jest zbyt biedny, lecz jednak daleko mu do zamożności – przykładowo za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, chociażby z takiego powodu, że jest bardzo klimatyczna. Jeżeli już mowa o klimacie, nie można nie napisać o wspaniałych plażach, które są wymarzone dla zwolenników plażowania oraz kąpieli w ciepłej wodzie. Choćby miasto Lagos jest kapitalnym miejscem na wypoczynek. Na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko piękne, lecz również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów w Europie
Wiele osób nawet twierdzi, że Italia to najpiękniejszy kraj na świecie. Trudno generalnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko wspaniałe zabytki czy plaże, lecz także dały nam wybitnych artystów, pyszne jedzenie czy szybkie auta. Warto jednak skupić się na zwiedzaniu Włoch. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski każdego dnia latają samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym oraz Mediolan warto na początku odwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan często zbiera negatywne opinie, zatem najbardziej wskazanym punktem startowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto również zwiedzić Wenecję, która jest niesamowicie urokliwym miastem, wprost stworzonym dla romantyków. Bardzo dobre są także miejscowości zlokalizowane w Toskanii. Oczywiście chodzi o wspaniałą Florencję, która jest rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, zwłaszcza Krzywej Wieży, lecz także warta uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednak jednym z najładniejszych miejsc na świecie. Ogólnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby podać wszystkie ładne miejsca. To pokazuje wielką potęgę Włoch.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z utęsknieniem czeka na tenże wspaniały okres jakim jest urlop. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy wreszcie nadchodzi ta chwila kiedy możemy wspólnie z rodziną wyruszyć na wspólny wypoczynek. Teraz opcji w tymże zakresie posiadamy tak dużo, iż ciężko jest podjąć decyzję. Warto zaznajomić się dokładnie z propozycjami przeróżnych biur podróży, które mają nierzadko do zaproponowania sporo fantastycznych lokalizacji w przystępnej cenie.
Jeżeli tylko mamy tego rodzaju możliwość i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, dobrze jest wybrać czas na odpoczynek w mniej popularnych miesiącach. Nie dość, że ceny w tym czasie są o wiele niższe, to liczba wczasowiczów w najbardziej popularnych miejscach jest również mniej frustrująca. Decydując się na cel naszej podróży pamiętajmy również żeby oprócz wartości wypoczynkowych, takich jak plaża lub dobry hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wspaniałą pogodę oraz ciekawe zabytki do obejrzenia jest z pewnością Grecja. Stolica tegoż kraju, czyli Ateny, jest zupełnie przesiąknięta istotną historią, którą wszyscy powinni znać. Decydując się na urlop do Grecji możemy być pewnym, że nie dopadnie nas nuda. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas kolejnymi przepięknymi zabytkami oraz opowieściami.|Niezapomniana podróż do Australii
Australia to kraj, który według wielu osób może uchodzić za niemal raj. W końcu to wspaniałe państwo, w którym ciągle świeci słońce, zarobki są wysokie, a na dodatek cały kraj jest doskonale zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, że Australia jest miejscem, do którego chce wybrać się wielu podróżnych. Jeżeli należysz do owego grona, musisz przede wszystkim wiedzieć, iż wyjazd do Australii to gigantyczny wydatek finansowy. To w końcu kraj zlokalizowany na samym końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, a więc same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednak jeżeli postaramy się, pewnie uda się nam zwiedzić to wspaniałe państwo. Trzeba najzwyczajniej w świecie ustalić sobie cel!
A trzeba otwarcie napisać, iż Australia może zaoferować dla podróżnych dużo atrakcji. Oczywiście Sydney, które we wszelkich rankingach jest umieszczane na czołowych miejscach, jeżeli brać pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania dużo zabytków, na przykład słynną Operę, lecz także dużo innych miejsc. Interesującym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, gdzie organizuje się Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka zbyt wielu ludzi – około 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, że zdecydowana większość mieszkańców Australii mieszka w dużych miastach we wschodniej części kraju – chociaż jest również duże miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są niejako trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości państwem świecie, który może każdemu z nas zaoferować całe mnóstwo rewelacyjnych widoków oraz Najbardziej znaczące zalety Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska to obecnie siedlisko gigantycznej biurokracji oraz wartości, które generalnie nie służą Europie, w tym także Polsce, to jednak wydaje się, że z punktu widzenia Polaka Unia Europejska ma sporo więcej atutów, niż wad. W końcu jeżeli po 1990 roku byśmy nie poszli za Unią, Zachodem, bylibyśmy dużo biedniejszym krajem, które do tego byłoby pod strefą rosyjskich wpływów. Absolutnie żadna osoba, która choć odrobinę zna się na kwestiach związanych z geopolityką, świetnie wie, że wybór Polski był bardzo prosty – Unia Europejska, Zachód albo Rosja, Wschód. Takie są realia, a więc trudno się nie zgodzić.
Ogromnym plusem wejścia Polski do Unii Europejskiej jest otworzenie dla Polaków europejskich granic. Oczywiście na przykład mieszkańcy Szwajcarii także nie mają większych problemów z przekraczaniem granic krajów UE, ale to bardzo specyficzne państwo. Nie możemy także zapomnieć o miliardach euro z funduszy unijnych. Chociażby drogi są przynajmniej częściowo budowane za te pieniądze, które dała nam Unia Europejska. Nie można zapominać, iż jakimś plusem UE jest także to, że można inwestować pieniądze w przykładowo Irlandii czy Włoszech. Wydaje się więc, iż to bardzo dobrze, że w 2003 roku nasi rodacy powiedzieli jednogłośnie tak Unii Europejskiej. Jeśli nie Unia Europejska, to niby co?

1. Przeglądaj

2. Kontynuuj

3. Kontynuuj

4. Otwórz link

5. Zajrzyj tutaj

Categories: Turystyka

Comments are closed.